Підприємець, український бізнесмен, інвестор, власник міжнародної групи компанії  Group DF (The Firtash Group of Companies», співвласник газового трейдера «РосУкрЕнерго» (з 2004), Голова Ради Директорів Group DF, голова  Об‘єднаного руху роботодавців України, Співголова Національної тристоронньої соціально – економічної ради, співголова Ради вітчизняних та іноземних інвесторів при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України
Фірташ Дмитро Васильович народився 2 травня 1965 року в селі Синьків, Заліщицького району, Тернопільської області.
У 1981 році закінчив Синьківську ЗОШ І –ІІІ ст. і поступив в Донецький залізничний технікум, який закінчив у 1984 році, згодом – Національну академію внутрішніх справ України.
1984 – 1986 – служив  в армії. Під час проходження служби отримав дві нагороди: медаль «За досягнуті успіхи у розвитку народного господарства СРСР» та орден «Знак пошани».
1986 – 1988 – працював пожежним у Чернівцях.
1988 – почав працювати у сфері торгівлі у Чернівцях, згодом очолював ТОВ «КМІЛ». У першій великій операції   - обмін 4000 тонн українського сухого молока на партію узбецької бавовни і продажу її в Гонконго – його частка склала «чистими» S 50 тисяч.
1990 – переїхав до Москви, де займається постачанням продовольства.
1993 – зснував власний енергетичний бізнес.
2001 – 2002 – створив компанію Eural TransCas (Eural TG), яка уклала ексклюзивні контракти на поставки туркменського газу в Україну. У цей час почав інвестувати в хімічну промисловість, придбавши контрольний пакет акцій заводу «Таджик Азот» - одного з провідних виробників мінеральних добрив в Середній Азії.
2003 – придбав хімічний завод «Нітроферт» - єдиного в Естонії виробника аміачних добрив, що має доступ до портів Балтійського моря.Потім  він створив в Угорщині компанію «Emfesz» для розвитку газового та енергетичного бізнесу. Через два роки ця компанія отримала ліцензію на продаж природного газу в Польщі.
2004 бізнесмен створив компанію «РосУкрЕнерго» для здійснення транзиту газу в Україну та держави Європейського Союзу.
2006 році з метою консолідації управління активами у різних сферах бізнесу була створена Group DF (The Firtash Group of Companies». До її складу увійшов ряд активів у сфері хімічної промисловості groupdf. com.
Підприємства і компанії Group DF здійснюють свою діяльність в Україна Україні, Австрія Австрії, Естонія Естонії, Італія Італії, Німеччина Німеччині, Росія Росії, Таджикистан Таджикистані,Угорщина Угорщині та Швейцарія Швейцарії.
У 2010 році Фірташа обрано головою О‘єднаного руху роботодавців України і призначений співголовою Національної тристоронньої соціально – економічної ради при президентові України.
На сьогодні на підприємствах, що входять до складу Group DF працюють понад 25 тисяч осіб.
Завдяки фінансуванню Дмитра Фірташа створена Українська програма в Університеті Кембриджа (Cambridge Ukrainian Studies). Її мета – сприяння вивчення України у Великій Британії та за її межами. Протягом 2008 – 2010 років Українська програма працювала в експериментальному режимі, а в 2010 року – діє на постійній основі, завдяки пожертвам українського бізнесмена Дмитра Фірташа в розмірі 4,3 млн. фунтів стерлінгів.
У 2010 році  Дмитро Фірташ ініціював підписання Меморандуму про стратегічне співробітництво між Group DF і НТУУ (КПІ). У рамках співпраці Group DF буде сприяти оновленню навчально – нвукової матеріальної бази Університету, приймати студентів НТУУ «КПІ» для проходження виробничої практики на підприємствах а також запроваджувати науково – технічні та інноваційні проекти, розроблені спільно із лабораторіями Університету.
У 2011 році Кембриджський Університет, завдяки фінансовій підтримці Дмитра Фірташа, відкриває магістерську програму для студентів з України. У рамках програми передбачена повна оплата не тільки навчання і проживання, але і виплата стипендій українським студентам.