Тут ви знайдете інформацію про найновіші надходження бібліотечного фонду

СИНЬКІВ на вітрах історії

В останні роки серед науковців і звичайних  громадян України посилилась увага до краєзнавства. Все більше авторів звертаються до цієї цікавої, багатющої на події і факти, на людські особистості тематики.

Сьогодні ми презентуємо читачам Тернопільщини і всієї України книгу кандидата сільськогосподарських наук Івана Івановича Саранчука «Синьків на вітрах історії».

Приємно відзначити, що за тему історичного краєзнавства взявся не історик, як це часто буває, а науковець сільськогосподарського виробництва. Треба сказати, що він успішно впорався із завданням, яке перед ним стояло. Він не обминув жодної теми, великої чи малої, яка так чи інакше торкалася краєзнавства села Синьків.

Перед читачем, який народився і живе в Синькові, і перед читачами, які вперше читатимуть книгу про історію, побут,звичаї цього села, постає широка історико  – краєзнавча панорама, насичена цікавими повідомленнями, про історичні події, які проходили над цим придністровським селом.

Автор поділив свою цікаву розповідь на 20 розділів. Ось  деякі з них: «Релігійні святині села», «Народна освіта у селі Синьків», «Еміграція жителів села за кордон», «Громадські організації села», «Культурно – освітні вогнища села», «Адміністративні організації села». Всі ці розділи несуть об’єктивну, правдиву інформацію про ті сектори сільського життя, які означені заголовками.

Особливу цікавість викликають 9,10 та 11 розділи, у яких ведеться розповідь про життя села в роки дуже складних періодів Першої та другої світових воєн, національно – визвольної боротьби , яку вели ОУН та УПА в районі села Синьків та сусідніх населених пунктів Тернопільщини й Буковини.

З книги можна дізнатися імена героїв, які полягли у війнах,та в боротьбі з комуністичною владою, і тих, що повернулися додому живими з нагородами бойової слави на грудях.

Будучи спеціалістом сільського господарства, І.І.Саранчук  детально описав неодноразові зміни, які відбувалися в селі в післявоєнні роки. Заслуговує, зокрема, на особливу увагу розділ 16 «Генеральний план відродження села», який може служити зразком для багатьох інших сіл Тернопільщини і України..

Не менш цікавим є розділ 17 «Відомі люди, вихідці з Синькова». Читач дізнається про науковців, які працюють у різних наукових і адміністративних організаціях Тернопільщини й України.

Особливу увагу звертає на себе широка розповідь про свого земляка і відомого у світі бізнесмена Дмитра Васильовича Фірташа, який показав себе масштабним, різноплановим бізнесменом , щедрим спонсором не тільки в рідному селі, а й в багатьох областях України.

Чимало сторінок у книзі займає розділ 18 «Народні звичаї та обряди»,який поділений на 15 підрозділів в яких подано розповіді про релігійні свята та обряди, зокрема про Різдво Христове, Водохреще, Благовіщення, Великодні свята, сімейні звичаї та обряди.

Завершують книгу діалектизми в говірці с.Синьків, а також розповідь про давній одяг, головні убори та жіночі прикраси.

Важливо, що книга щедро ілюстрована індивідуальними і груповими фотографіями, які роблять її цікавою, змістовною. Всього в книзі опубліковано 271 фотоілюстрацію,використано 443 джерела.