Русак Петро Степанович – голова Асоціації хірургів Житомирської області з 2009 р. 

Народився Петро Степанович 2 березня 1965 року в с. Богданівка (нині с. Синьків) Заліщицького району на Тернопільщині в сім’ї колгоспників. Після закінчення середньої загальноосвітньої школи в 1980 році вступив до Вінницького медичного інституту ім. М.І.Пирогова.

Горизонтальный свиток: Петро Степанович РусакПісля закінчення інституту в 1986 році направлений в Житомирську обласну дитячу лікарню. Досвід дитячої хірургії набувався під керівництвом професорів Кукурузи Ю.П., Кривчені Д.Ю., Юрченка М.І. та старших колег – Могілевської К.О., Бикова О.К., Бродського Б.П., Козловського Л.Р., Мельника Б.А., Смирнова В.В.

З 1992 року призначений на посаду завідуючого хірургічним відділенням №1 даної лікарні, а в 1994 році – обласним позаштатним дитячим хірургом УОЗ Житомирської облдержадміністрації.

В 2001 – 20010 рр. вивчав досвід роботи хірургічних клінік Швеції, Російської Федерації та Республіки Польща.

В 2003 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Комплексне лікування гострого гематогенного остеомієліту у дітей», а в 2011 році – докторську дисертацію на тему: «Інноваційні технології в діагностиці, лікуванні та профілактиці ургентної абдомінальної патології у дітей». 17 лютого 2012 року Петру Степановичу присвоєно науковий ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Дитяча хірургія».

Русак П.С. має біля 100 наукових робіт, 8 патентів, є автором та співавтором двох монографій та двох навчально-методичних посібників. З 2006 року є членом редакційної колегії науково-прапктичного медичного журналу «Хірургія дитячого віку».

З 2008 року обіймає посаду доцента кафедри дитячої хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, завідувача курсу «Абдомінальна лапароскопічна хірургія дитячого віку» на базі Житомирської обласної дитячої лікарні.

З 2009 року Русак Петро Степанович обраний головою Асоціації хірургів Житомирської області, з 2010 р. – членом правління Асоціації хірургів України.

За час головування:

·      відкрито веб-сайт Асоціації хірургів Житомирської області (www.АДРЕСА);

·      надруковано монографію «Історія хірургічної служби Житомирської області»;

·      запроваджено щорічну номінацію «Кращий хірург Житомирської області» (???);

·      проведено 9 засідань президії Асоціацій хірургів, на яких розглянуто 4 скарги на лікарів хірургів, 2 подання до прокуратури на лікарів хірургів та інші заходи;

·      щорічно проводиться 2 конференції по дорослій та дитячій хірургічній тематиці під егідою Асоціації хірургів Житомирської області.